افراد متقاضی شرکت در همایش ملی "مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار" می بایست ابتدا در وبسایت همایش ثبت نام کرده و سپس مقالات خود را مطابق با فرمت زیر تهیه و سپس مطابق با روش زیر، ثبت و ارسال نمایند:


دانلود "الگوی نگارش مقالات همایش"


1) شرکت کنندگان گرامی پس از عضویت در سامانه همایش، بر روی لینک "ارسال و پیگیری مقاله" که در صفحه شخصی مربوط به هر کاربر می ­باشد کلیک کرده و وارد مرحله بعد می­ شوند.


 2) در صفحه جدید با استفاده از لینک "راهنمای نگارش و ارسال مقاله" کاربر به صفحه مربوط به دریافت فرمت مقالات هدایت شده و قادر است تا فایل "الگوی نگارش مقالات فارسی" را دریافت و پس از آماده سازی مقاله خود در فرمت مذکور، بر روی لینک "ارسال مقاله جدید" کلیک کرده و وارد مرحله بعدی  شود.

 
 3) پس از ورود به لینک "ارسال مقاله جدید"، کاربر به صفحه جدید با اسم "عنوان، چکیده و کلید واژگان" هدایت می شود و کاربر می­ بایست تا "عنوان کامل مقاله"، "چکیده مقاله" و "کلید واژگان" مربوط به مقاله خود را وارد نماید. چکیده مقاله نیز باید بین 100 تا 150 کلمه باشد. در این بخش کاربر می­ بایست از باز کردن صفحه­ های مجزا خودداری کرده و از دکمه بازگشت نیز استفاده ننماید.

 

کاربر پس از وارد کردن کامل اطلاعات بر روی دکمه "بعدی" در پایین صفحه کلیک کرده و به مرحله بعد هدایت می شود.

4) در مرحله بعد کاربر می ­بایست تا مشخصات نویسندگانی که با وی در این مقاله همکاری داشته­ اند را وارد نماید، برای هر نویسنده باید مشخصات به صورت مجزا وارد شده و ذخیره شوند. در صورتی که مسئولیت مقاله با نویسنده­ ای غیر از فردی است که مقاله را در سیستم ثبت می ­نماید می­ بایست گزینه "این نویسنده، نویسنده مسئول مقاله است" انتخاب شود.

کاربر پس از وارد کردن کامل اطلاعات بر روی دکمه "بعدی" در پایین صفحه کلیک کرده و به مرحله بعد هدایت می شود.

 

 5) پس از ورود اطلاعات نویسندگان در مرحله قبل، کاربر به صفحه "توضیحات تکمیلی" هدایت می­ شود. در صورت نیاز به ارائه هر توضیح تکمیلی برای اعضای هیئت علمی کاربر می ­تواند در فضای اختصاص داده شده به این بخش، مطالب مورد نظر خود را اضافه نماید. در صورتی که مقاله نیازی به توضیح تکمیلی نمی ­باشد نیز کاربر با خالی گذاشتن فضای اختصاص داده شده بر روی دکمه "بعدی" کلیک کرده و به مرحله بعد وارد شود.

 6) در بخش "اضافه کردن فایل­ها"، کاربر بایستی فایل مقاله خود را (مطابق با فرمت نگارش مقاله) در سیستم بارگذاری نماید. توجه شود که فرمت فایل ارسالی می بایست در قالب های DOC و یا DOCX باشد. کاربر در این قسمت نیز در صورت نیاز می­تواند در فضای در نظر گرفته شده، توضیحات تکمیلی در رابطه با فایل­های بارگذاری شده را وارد نماید. کاربر توجه نماید که حتما باید بر روی گزینه "ارسال فایل" کلیک نماید، در غیر این صورت فایل ذخیره نخواهد گردید. سپس با کلیک بر روی دکمه "بعدی" به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

  7) پس از بارگذاری کامل فایل مربوط به "مقاله" و ورود به مرحله نهایی، سیستم به صورت خودکار مقاله ثبت شده را به توجه به اطلاعات وارد شده توسط کاربر به طور خلاصه نمایش می­ دهد. کاربر موظف است تا خلاصه نشان داده شده را با دقت مطالعه کرده و در صورت مشاهده هرگونه مشکل در اطلاعات به مراحل قبلی بازگشته و اطلاعات را اصلاح نماید. قابل ذکر است که این صفحه به منظور ارسال نهایی مقاله نیست و کاربر در صورت عدم مشاهده هرگونه خطا در اطلاعات نمایش داده شده بایستی بر روی دکمه "ارسال مقاله" کلیک کرده تا مقاله ارسال گردد.

 

 8) در صورت موفقیت آمیز بودن ارسال مقاله، صفحه زیر برای کاربر به نمایش در می­ آید که نشان دهنده تکمیل فرآیند ارسال مقاله است. کد ارائه شده در این مرحله کد مربوط به مقاله در سیستم است که کاربر می­تواند با استفاده از آن وضعیت مقاله خود را پیگیری نماید. تاییدیه ارسال مقاله نیز به پست الکترونیکی کاربر که در سیستم وارد شده است فرستاده می ­شود.